Види фундаментів для приватного будинку

Види фундаментів для приватного будинку

Замислившись про капітальну споруду будь-якого об'єкта в першу чергу потрібно вибрати фундамент, на якому буде стояти будинок. Види фундаментів для будинку дуже різноманітні. Виходячи з типу споруди, кількості поверхів, оздоблення стін, характеристик грунту і глибини протікання ґрунтових вод, розміру грошових коштів для фінансування будівництва, постане вибір між декількома видами фундаменту для приватного будинку. Щоб не помилитися при виборі, необхідно чітко розуміти, які вони бувають.

Класичні види фундаментів для будинку

Виходячи з територіального розташування, використовується певний вид фундаменту. Не секрет, що будувати об'єкти краще на міцній основі. У сучасному світі застосовується кілька різновидів фундаментів:

Кожен з цих фундаментів має свої плюси і мінуси, а також певні нюанси і область застосування. Якщо ви хочете отримати на виході надійна будова, то всі ці нюанси необхідно знати.

Стовпчастий фундамент

З давніх-давен цей фундамент використовували в будівництві житла з колод і бруса. Дерев'яний зруб з балками перекриттів поміщали на стовпи. Істотним плюсом є те, що його можна собі дозволити при малому бюджеті. Тому при плануванні будівництва житла з дерева або каркасного будинку своїми руками без підвального приміщення такий варіант буде найоптимальнішим. Зводять його на нерухомій грунті, яка не схильна до здуття і пересуванню.

Різновиди стовпчастого фундаменту

дерев'яний

Століттями такий фундамент був поширений в територіальній місцевості з лісами з масивних дерев. В наші дні його використовують, якщо потрібно побудувати дачу або заощадити кошти. Виготовлення стовпів не доставляє клопоту. Потрібно викопати відкриті котловани і закріпити в них вертикально дерев'яні стільці. Виготовляються стільці з Брета сосен або дуба, їх діаметр повинен бути не менше 25 сантиметрів. Важливо, щоб брет був спрямований вниз.

Якщо потрібно підвищити надійність, нижню частину стовпів необхідно уперти в міцну основу. Як варіант – зробити допоміжну посилює частина. В цьому випадку основа стане міцнішим завдяки збільшеному ділянці опори. Для опор застосовують бетонні плити і дерев'яні хрестовини з підкосами. Також опору можна виготовити з худого бетону: помістити стовп в суміш на 15 см і зафіксувати у вертикальному положенні. Фіксуватися такий стовп буде міцно.

Для створення дерев'яної хрестовини, потрібно закріпити хрестом два бруска по 70 см кожен. З метою підвищення надійності закріпити зі стовпом шиповий складанням.

Виходячи з маси і розмірів майбутньої споруди, визначають кількість стільців. Вони встановлюються по кутах, а також при перетині з несучими стінками. Якщо потрібні додаткові стовпи, то розраховують їх кількість так: на тонну споруди один стовп, при цьому область опори ніяк не може бути менше 490 мм 2 при стандартних даних грунту 2 кг / см2. Далі шарами сиплять на стовпи пісок і утрамбовують. Якщо важливо збільшити час служби стовпа, то їх можна обпалити і змастити дьогтем.

Незважаючи на всі хитрощі стовпи з дерева недовговічні, ніяк не вийде експлуатувати їх протягом багатьох років. Однак цього недоліку легко можна уникнути, використовуючи при будівництві стовпчастого підстави цегла і камінь.

Кам'яний або цегляний

Головний принцип – це Бутова кладка з обов'язковим перев'язування швів. Гранітний камінь, оскільки цегли і бутовий камінь використовують як наповнювач. Сама кладка робиться з цегли-залізняку. Силікатна або червона цегла тут не підійде, тому як має схильність до руйнування під дією вологості.

Стовпчастий

Якщо має бути будівництво на болотистій місцевості, то не варто зводити там дерев'яний або кам'яний фундамент. Він просто не вистоїть. Такому ділянці підійде стовпчастий фундамент збірного типу.Частини виготовляються попередньо, стовпи скріплюються з рівною бетонною основою. Використовуються залізобетонні стовпи з арматурою. Однак можливе використання і азбестових труб. Поверхня таких труб обмазують бітумом, а всередині заповнюють арматурою і заливають бетоном. Щоб виготовити такого роду фундамент, потрібно пробурити свердловину, встановити в ній трубу і заповнити бетоном.

Всі типи столбчатой ​​основи встановлюються строго в висохлої грунті. Ділянки зі значним нахилом поверхні не підходять з огляду на те, що можливий перекіс всієї будови. Якщо спочатку планувалася споруда житла, в якому задумано цокольне приміщення або ж підвал, то також варто виключити цей вид фундаменту для будинку.

Стрічковий фундамент

Найбільш відомий вид фундаменту для приватного будинку, застосовуваний буквально за будь-якої будівлі. Безсумнівним плюсом вважаються суцільні стіни подібного виду фундаменту. Це означає, що він може використовуватися для стін підвалів, а також цокольних приміщень. У побудові він досить простий, що дозволяє звести його самому. До мінусів відносяться витрати на необхідний матеріал: щебінь, пісок, цемент. Чи не застосовується він при великих висотних перепадах, болотистій місцевості і неміцною землі.

Стрічковий фундамент підрозділяється на підвиди

Виготовляється з скріплених залізобетонних блоків. Вони досить важкі, в процесі будови потрібна допомога підйомної техніки.

Виробляються залізобетонні конструкції з шириною від 400 до 600 мм.

Для початку потрібно бетонна підкладка висотою 10 см. Саме на підкладку ляже 1-ий ряд блоків. Скріплення відбувається завдяки заливці цементного розчину в пази блоків. Другий ряд кладуть на перший. Стики змащуються розчином.

У разі, коли несуча здатність грунту викликає сумніву, під фундамент слід виготовити додаткову підставу.

Така підстава робиться з особливих блоків з шириною від 800 до 2800 мм. Якщо в зводиться будові планується цокольне приміщення, то такого роду підставу зводити недоцільно, тому, як стики його будуть промерзати. Але цей недолік можна усунути утепленням фундаменту екструдованим пінополістиролом.

бутовий фундамент

Застосовується в будівництві споруд висотою аж до другого поверху. Відбувається заливка траншей. У траншею викладають бутові камені величиною близько 30 см. Проміжки засипають щебенем і заливають бетоном. Важливий момент: основа обов'язково повинна бути ширше стінок і підніматися над ґрунтом не менше ніж на 15 см.

При доброму грунті ширина підошви становить 60 см, при сипучої ділянку потрібно розширити.

монолітний

Фундамент заливається цементним розчином. Спочатку відбувається утрамбовка траншеї. Потім кладуть геотекстиль і заповнюють щебенем, далі можна лити бетон. На землі з дощок споруджують опалубку. Фундамент необхідно зводити так, щоб він був ширше стін будівлі. У збиту опалубку поміщають арматуру в пов'язаному вигляді, після чого відбувається заливка бетоном і вирівнювання поверхні.

Такий вид фундаменту для приватного будинку застосовується при будівництві практично будь-яких споруд. Тут не потрібна спеціальна техніка, а в плануванні практично немає ніяких обмежень. Перевагою його є постійне перебування плити в одному положенні, це врятує будова від руйнування у разі зміщення грунту.

Застосовується для дерев'яних будинків, в яких є підвал. Шар використовуваних панелей складає 260 мм. Осередки в панелях заповнені утеплювачем. Робляться подібні панелі на замовлення.

Існує також незнімна опалубка. Вироби з пінопласту заливаються бетоном, при цьому пінопласт залишається надітим на основу, створюючи додатковий теплозахист. Плюсом такого споруди вважається відсутність необхідності робити опалубку. У траншею поміщаються пластмасові форми і заливаються цементом, а верх закривається облицювальною матеріалом.Робити це слід за можливості дуже швидко, тому як пінопласт не терпить сонячне світло.

плитний фундамент

Це єдина монолітна платформа з бетону. Такий вид фундаменту для приватного будинку використовується, якщо на місцевості посилені грунтові води або слабкі види грунту стиснуті нерівно. Плита проводиться на заводі або ж заливається безпосередньо на місці будівництва. У другому випадку використовується арматура, лом, а також дріт. Попередньо забирається грунт, утрамбовується дно, засипається пісок до 7 см завглибшки.

Далі ще одна утрамбовка, гідроізоляція і відбувається викладка арматури. Потрібно контролювати, щоб арматура лягла рівно і не височіла над верхівкою. Бетон потрібно залити за один раз.

Такий вид фундаменту для будинку вважається вельми міцним, проте містить і мінуси. Наприклад, під ним можна зробити підвал.
Цей фундамент досить витратний і застосовується здебільшого при будівництві невеликих будинків.

фундамент палі

Подібні фундаменти підрозділяються на три типи, кожен занурюється в грунт на значну глибину, нагорі з'єднуються ростверком. Так утворюється єдина каркасна основа. Палі-стійки потрібно вбити вглиб до міцних континентальних порід.

Глибини від 4 до 6 м зазвичай буває достатньо. Вони переносять навантаження від всієї будівлі на грунт, на якому встановлені. На неї може припадати близько 85% ваги всієї будівлі, тому виготовлення відбувається за спеціальною технологією, що дозволяє отримати міцну основу. Такі палі вважаються досить міцними і є найпоширенішими.

Спираючись на грунт, палі практично не дають будівлі осідати і здатні витримувати дуже високі навантаження.

висячі палі ж вбивають в щільну грунт, оскільки вони не дістають до континентальних порід. У них збільшена площа бічної поверхні і до всього цього вона має рельєф, що дозволяє сваям щільніше зміцнюватися в грунті. Такі палі використовуються в ситуаціях, коли міцний грунт розташований занадто глибоко, і щоб скористатися палями-стійками, потрібно зробити їх надто довгими.

Гвинтові палі являють собою труби з металу, край яких виготовлений у вигляді гвинта. Такі палі не потрібно забивати в ґрунт, вони обертаються подібно гвинтоподібно механізму.

Проводять палі зі сталі та залізобетону. Істотним мінусом даного виду фундаменту для будинку залишається необхідність в сваєбойних машинах. Зате він єдиний з усіх можливих, який можна використовувати в рухомих або ж мерзлоти грунтах. Хоча основа досить витратне в фінансовому плані і рідко використовується в індивідуальному будівництві, воно дозволяє зводити великогабаритні будівлі. Детальніше про переваги і недоліки пальового фундаменту читайте нашу статтю.

Незалежно від обраного виду фундаменту для вашого будинку на ньому потрібно встановити цокольне приміщення. А вже на нього зводити стіни. Поширений цегляний цоколь. Він завжди трохи ширше стінок і вже, ніж сама підстава. Самим головним призначенням цоколя є запобігання стін від вологості і витяжка підвальних кімнат. Крім цього, створюється можливість встановити лаги для настилу. Фундаментальна гідроізоляція ділиться на 2 види: горизонтальну і вертикальну. Вона оберігає стінки від пропускання вологості з грунту.

Для виготовлення всіх видів фундаменту, можна використовувати бетон марок від М100 до М500 з властивостями морозостійкості і водонепроникності. Рекомендуємо замовляти бетон на сайті http://beton174.ru.

Вивчивши нюанси і зрозумівши характерні риси фундаментів, не важко підібрати необхідний саме вам з метою спорудження житла чи іншого будинку. Виходячи з наявного бюджету можна вибрати вид фундаменту для будинку дорожче, наприклад, монолітний, який зажадає значного числа матеріалів.Якщо ж бюджет невеликий, можна зосередитися на стовпчастих і гвинтових пальових фундаментах, проте ніяк не потрібно випускати з уваги, що вони залежні від територіальної місцевості і знаходиться там виду грунту. Завжди пам'ятайте: від обраного виду фундаменту для будинку залежить безпека і стійкість споруди, тому як він є його основою.

Види фундаментів для приватного будинку відео

Related posts