Прикраса дачі своїми руками фото

Прикраси для дачі своїми руками

Для більшості власників заміських ділянок дача – це місце, де можна повністю реалізувати себе в якості дизайнера ландшафту. Покинувши межу метушливого міста, вдихнувши свіже повітря сільського життя, багато опромінюються своєрідними ідеями по прикрасі улюбленої дачі. Простір і краса навколишньої природи надихають на прояв творчих здібностей і формування індивідуального дизайну території дачі. Варіантів оформлення безліч, зовсім не обов'язково купувати для прикраси дорогі матеріали, можна нестандартно використовувати знаходяться під рукою предмети. Дача розкриває не тільки жіночі здатності по прикрасі, але допомагає реалізувати і чоловічий потенціал.

Варіанти декору з дерева

Присутність природних матеріалів в ландшафтному дизайні дачі закономірно. Забезпечити гармонію навколишнього середовища і прикрас заміського ділянки дозволять різні прийоми. Це можуть бути витіюваті доріжки, оригінальні бордюри, вишукані предмети меблів або чарівні клумби. Все залежить від майстерності і фантазії оформлювачів.

Дачу, оформлену в сільському стилі, органічно доповнять доріжки, виконані з дерева. Оптимально для цих цілей підійдуть березові спиляти. Заміна іншими породами дерева допускається. Планування облаштування доріжок в якості прикрас для дачі включає наступні етапи:

 • визначається форма і розмір стежок;
 • розраховується кількість необхідного матеріалу;
 • риється траншея, кордони майбутніх стежок окреслюються кілочками з натягнутою ниткою;
 • в якості гідроізоляції на дно траншеї укладається плівка;
 • шар крупного щебеню забезпечить дренаж;
 • формується піщана подушка висотою 10 см;
 • укладаються підготовлені спиляти, їх висота становить про 10 до 20 см;
 • простір між дисками заповнюється гравієм, піском, щебенем або газонної травою.

Підкреслити близькість до природи здатні дерев'яні прикраси на дачі у вигляді бордюрів. Варіантів їх оформлення безліч. Неординарно виглядають плетені вироби, виконані з вербових прутів і закріплені на стовпчиках, вбитих в землю. Бордюри дозволяють красиво оформити доріжку або клумбу. Деякі городники, бажаючи досягти висот в ландшафтному дизайні дачі, кожну грядку захищають індивідуальним бордюром.

Популярний варіант ландшафтного дизайну – виготовлення бордюру на дачі з невеликих стовпчиків. Порядок дій гранично простий:

 • Заготовки майбутнього прикраси проходять попередню підготовку. Якщо в хід йдуть товсті прямі гілки, їх очищають від кори і видаляють сучки.
 • При необхідності стовпчики фарбують в більш темний або світлий тон. Обробка антисептиком і розтин лаком збільшить період збереження прикраси.
 • По периметру клумби риється неширока траншея глибиною 15 см.
 • Елементи майбутньої прикраси встановлюються по одному, з чергуванням коротких і довгих стовпчиків, ретельно утрамбовували. Для коригування висоти використовується молоток.

Крім стовпчиків, ідеї ландшафтного дизайну пропонують спорудити оригінальна прикраса для дачі у вигляді клумби зі звичайних дощок, надавши їй хитромудру форму або встановивши підсвічування.

Меблі та скульптури

Споглядати плоди своєї праці, відпочиваючи на дачі після напруженої роботи, приємніше за все на меблів, виготовленої з дерева власноруч. У ландшафтному дизайні можуть бути застосовані своєрідні лавочки або повний комплект столу і стільців для сімейних посиденьок. Все залежить від майстерності господаря, наявності матеріалу і вільного часу.

Володіння інженерними навичками дозволяє застосувати в ландшафтному дизайні дачі вишукана прикраса у вигляді акуратного містка.

Проявляючи турботу про здоров'я дітей, батьки намагаються в період літнього відпочинку відправити їх на дачу.Порадують і потішать нащадків неординарні скульптури з дерева, які одночасно виконують функцію клумби. Такі прикраси стануть гордістю господарів, підкреслюючи їх майстерність в оформленні дачі.

Ковані елементи дизайну

Підкреслити імпозантності власників дачі і вишуканість ландшафтного дизайну ділянки покликані ковані вироби. Спектр їх застосування досить великий. Вже на вході вразити гостей витонченістю здатні ковані ворота або хвіртка.

Створити загальну гармонію огорожі дозволить прикраса паркану дачі кованими елементами. Продовжуючи обрану тематику, ковані прикраси застосовують для освітлення ділянки.

Щоденний плідну працю в місті передбачає використання дачі в якості місця для відпочинку. Посилить насолоду від споглядання краси навколишнього пейзажу кована альтанка.

Один з улюблених прийомів ландшафтного дизайну – прикраса ділянки оригінальним містком. Вдало підкреслить витончену атмосферу заміського маєтку, вишуканий кований декор, що навіває романтичні спогади.

Прогулянки по свіжому повітрю народжують на дачі неабиякий апетит. Ароматний шашлик – очікуване частування. Здивувати гостей здатне ще одне коване прикраса на дачі – неординарний мангал.

Покуштувати улюблену страву можна за столом з витіюватими ніжками. Аналогічні стільці – передбачуване додаткове прикраса у ландшафтному дизайні дачі.

Затишна лавочка з кованими елементами дозволить вдатися філософських роздумів, а оригінальний дах захистить на дачі від палючого сонця або літнього дощику.

Поринути в дитинство або розважити гостей допоможуть гойдалки, які одночасно виконують функцію прикраси заміського ділянки.

Завершальний ступінь ландшафтного дизайну – вхід в будинок. Елементи огорожі ганку і декор козирка – ще один варіант застосувати ковані деталі в якості прикраси. Трудомісткий процес зі створення кованих деталей окупиться їх довготривалої експлуатацією і неповторним дизайном дачі, вражаючим присутніх своєю ексклюзивністю.

Використання підручних матеріалів

Створення прикрас з дерева або металу – привілей чоловіків. Проявити на дачі творчі здібності жінці допоможуть підручні матеріали – пластикові ємності, старі шини, декоративне каміння і багато іншого.

Пластикові пляшки – найбільш популярний матеріал, який використовується в оздобленні дачі. Поширена рішення – дзвіночки, конвалії та інші квіти, вирізані з дна. Домогтися такого собі відповідності оригіналу можливо при фарбуванні виробів в потрібний колір. Швидко прижилася ідея робити свинку з п'ятилітрової ємності. А якщо зрізати верх і наповнити його землею, забавне прикраса перетвориться в невелику клумбу. Обладнати квітник можна і в різнобарвному паровозику, також виготовленому з 5-літрових бутлів.

Комплект коричневих і зелених пляшок дозволяє спорудити пальму і обладнати в ландшафтному дизайні дачі екзотичний куточок. Найбільш гармонійно вона виглядає біля клумби або басейну.

Імітація флори і фауни – улюблена тема прикрас для дачі із пластику. Створити атмосферу спекотної Африки допоможе рожевий фламінго. Маленьких відвідувачів заміської ділянки порадують симпатичні качечки в штучному прудике.

Яскравим прикрасою в ландшафтному дизайні може стати гігантська сонечко, викладена з відрізаних денець пластикових пляшок. Своєрідний біла куля, увінчаний штучними квітами – ще один варіант прикраси ділянки.

Крім пляшок, підручним матеріалом в ландшафтному дизайні дачі можуть стати звичайні пластикові стаканчики. Головне – дати волю своїй фантазії, і ідеї не змусять себе довго чекати. Навіть самі стандартні ємності у вигляді квіткових горщиків можна з'єднати нетрадиційним способом і отримати оригінальна прикраса в якості квітника.

Творча натура мають безмежну фантазію.Відслужили свій термін шини, після нескладних маніпуляцій можуть перетворитися в цікаві прикраси для дачі. Будь то яскраве сонечко або екзотичний жираф.

Любителів техніки потішить ексклюзивна прикраса у вигляді триколісного мотоцикла.

Представників фауни можна виготовити не тільки з пластику. Стара гума – прекрасна заготівля для витончених лебедів, які грають роль клумби. З цією ж метою з шин формують величезну кружку, одночасно служить прикрасою і містким квітником.

Відвідувачів дитячого віку потішать зворушливі ведмедики.

Фанера, камені та інше

Створивши ескізи і перенісши їх на фанерний лист, знадобиться чоловіча рука, щоб вирізати фігури лобзиком. Зате гумористичний підхід до створення прикрас забезпечить гарний настрій не тільки власникам дачі, а й проходять повз сусідів. Залучення дітей до розфарбовування фігурок дозволить їм з користю провести літній відпочинок і з гордістю говорити про свою участь в оформленні дачі.

Використання декоративних каменів можна присвятити не одну сторінку тексту. Широкою популярністю останнім часом користуються альпійські гірки. Варіацій формування подібної прикраси маса.

Насолодитися прохолодою в жаркий літній день дозволить невелика водойма або водоспад. Гармонійно оформити ділянку з водою дозволять декоративне каміння різних розмірів.

Недолік інженерних знань не є перешкодою для обладнання на дачі самобутнього куточка. В одній прикрасі можна з'єднати всі запропоновані способи декору ландшафтного дизайну. Імітація струмочка з каменів, дерев'яний місток, пластикові фігурки – все залежить від кордонів ваших фантазій.

Володіючи навичками художника, гладкі камені можуть перетворитися в симпатичних котиків. Простіший варіант прикраси дачі – улюблені всіма з дитинства сонечка. Навіть банальна ванна, що служить для зберігання запасу води, при формуванні ландшафтного дизайну може перетворитися на веселу корову, поєднуючи своє технічне призначення з роллю прикраси дачі.

Головне – знати міру і не захаращувати дачу прикрасами надмірно, інакше замість продуманого ландшафтного дизайну вийде несмачний вінегрет непоєднуваних предметів декору.

Related posts