Передпокій зі сходами особливості дизайну і варіанти облаштування

Особливості дизайну прихожей зі сходами і можливі варіанти облаштування | +70 фото

Наявність сходи в передпокої – варіант, який часто передбачається при розробці проекту приватних будинків і дворівневих квартир. Від оформлення даної частини приміщень часто залежить перше враження (це стосується як господарів, так і гостей). Підібрати дизайн прихожей в приватному будинку зі сходами буває важко, адже підйомна конструкція повинна не тільки гармоніювати з іншими деталями, але і відповідати перевагам особистого характеру.

Основні вимоги до сходів

Всьому інтер'єру передпокою і коридору, де розташовується сходи на другий поверх, задають тон кілька основних факторів:

 • конструкція сходів;
 • спосіб її розташування в просторі;
 • зовнішнє оформлення.

Деталь інтер'єру повинна гармонійно доповнювати інші предмети, що знаходяться всередині. Це стосується навіть обробки, яку використовують для інших поверхонь. Навколишні декоративні аксесуари теж беруться в облік.

Основні вимоги описуються наступним чином:

 • Міцність і довговічність всієї конструкції. Для виготовлення потрібно використовувати тільки певні матеріали: бетон, природний камінь, метал, натуральну деревину. Загартоване скло – теж непоганий варіант основи, яка з'явилася зовсім недавно. Відповідальний підхід до вибору матеріалів зробить так, що ремонт не знадобиться ще дуже довго.

 • Зручний показник ширини і висоти ступенів. Параметри повинні відповідати особливостям людини з точки зору будови тіла. Так, ширина проступи повинна відповідати розміру ноги – від 20 до 30 см, а висота ступені – не більше 20 см.

 • У одного маршу не повинно бути більше 12 ступенів. Часто застосовуються спеціальні поворотні частини зі сходами, що дозволяють розбити довгі ділянки на кілька коротших.
 • Перила потрібні для створення максимально безпечних конструкцій. Поручня з одного боку буде досить, якщо мова йде про вузьких пристінних сходах. Висота огорожі повинна бути 90-100 см, а відстань між балясинами – не більше 15 см.

 • Обов'язкове використання спеціальних накладок. Це так звані додаткові підстилки на ступені, щоб поверхня не була занадто слизькою. Головне, щоб вони були надійно зафіксовані на своєму місці. Ширина сходового маршу на другий поверх візуально легко коригується при використанні відповідних килимових доріжок.

 • Для конструкції сходів важливо наявність достатнього рівня освітленості. Під час проектування можна передбачити спеціальний віконний проріз, щоб було комфортно пересуватися як в денний, так і в нічний час. Бра і невеликі точкові світильники також допомагають зробити простір, сам стелю, більш комфортним і затишним.

Вибираємо стиль сходи

Припустимо відштовхуватися від поточного оформлення будинку в цілому, але можна вибирати і власні варіанти. Загальний стиль повинен залишатися гармонійним.

До цього стилю, згідно з думкою експертів, належать сходові конструкції з таких матеріалів, як мармур або граніт, благородні сорти деревини. Відмінним ексклюзивним доповненням стають природні кам'яні текстури, приглушені тони, збереження стриманості, лаконічних і елегантних форм.

У вигляді декору допускається використовувати різні елементи:

 • Завитки з кованого металу.

 • Різьбові фігури, допустимо будь-який їхній варіант.

Зайва химерність і сміливість неприпустимі. Інакше зовнішній вигляд не можна буде описати як належить до класики.

Підтримка відповідними аксесуарами складається з:

 • настільних ламп;
 • кованих елементів декору;
 • скла або столика, в основі якого дерево;
 • килимів з цікавими малюнками, але в непомітних тонах;
 • щільних однотонних штор або з великим малюнком;
 • крісла суворого оформлення.

нейтральний стиль

Матеріал виготовлення, колір і форма конструкції в даному випадку можуть бути будь-якими. В цьому напрямку сходи не стає центральним елементом у всій композиції. Вона передає подібну роль оточуючого простору, аксесуарів. Рішень може бути кілька.

Марші часто виконуються з використанням простих і стриманих тонів, у яких відсутні будь-які надмірності. Допускається застосування будь-яких матеріалів, обмеження відсутні.

Особливо важливо, щоб створювалася гармонія з тими деталями, які вже доповнюють інтер'єр.

Стиль хороший тим, що включає в себе безліч інших напрямків, це і урбанізм, і арт-деко, і хай-тек, і мінімалізм. Можна скористатися при облаштуванні навколишнього оточення конкретними матеріалами, а саме пластиком, пластмасовими виробами, будь-якими видами металів і склом.

Клінкерна плитка, виконана в авангардних кольорах – відмінний варіант для самого підлогового покриття. Неонове підсвічування також не буде зайвим доповненням. Хай-тек припускає наявність храмових частин обробки в поєднанні з нікелем. Вони беруть початок на самій сходах і перилах, а тривають вже в інших елементах інтер'єру передпокою.

Велика кількість текстилю і природних матеріалів, серед яких дерев'яні основи – головні відмінні риси даного варіанту оформлення. Взагалі текстиль повинен бути присутнім в будь-яких частинах конструкції – не тільки щодо частини зі ступенями, але і в іншому вбранні. Килими, подушки, штори і колір – ось де повинні перетинатися схожі колірні відтінки.

Всі елементи залежать від матеріалу, що лежить в основі сходової конструкції. Варіанти на зразок масивного дуба тільки все псують. Потрібно підтримувати атмосферу домашнього затишку, просту і чисту.

На відео: 20 дивовижних сходів, заради яких варто побудувати будинок.

Конструктивні особливості сходів

У приватних будинках найбільшого поширення набули наступні варіанти сходів:

 • Прямі з одним маршем. Складаються всього з одного маршу, який розташовується уздовж простору зі стіною. Ідеальне рішення для ситуації з довгим вузьким коридором. Конструкція дозволяє ефективно задіяти простір в нижній частині, завдяки чому дизайн коридору зі сходами в приватному будинку стане ще практичніше.

 • З проміжними майданчиками. Головне достоїнство – компактність виконання, що дозволить при будь-яких умовах заощадити простір. Передпокій стає просторіше, якщо правильно підійти до її облаштування.

 • З забіжними ступенями. За подібних обставин характерна відсутність поворотних площадок. Їх місце займають ступені трапецієподібної форми. Відмінний варіант для застосування в невеликих прихожих.

 • Гвинтові (криволінійні). Сходи особливої ​​конструкції, де ступені кріпляться до опорного центрального стовпа. Завдяки цьому виріб можна встановлювати в передпокої в будь-якому місці. Головне достоїнство в компактності розмірів. Виготовлення передбачає застосування будь-яких можливих матеріалів.

Застосування кріплень ступенів певного виду теж впливає на дизайн сходів і коридору з другого поверху:

 • На косоурах. Практичний, традиційний тип фіксації. Косоуром називається елемент сходів, використовуваний в якості опори. На нього розподіляється вся навантаження, що йде від інших деталей. Косоури додаються в кількості однієї або двох штук.

 • На тятивах. Сходинки фіксуються до внутрішній стороні. У самій тятиви форма пряма або криволінійна. Завдяки цьому з'являється можливість отримувати гарні вироби незалежно від того, які саме матеріали стали основними при виготовленні.

 • На бильцях. Метод з'єднання, який є новим. Часто застосовується для сучасних або мінімалістичний стилів оформлення прихожих. На больци закріплюють самі щаблі. Виходить такий ефект, ніби сходинки парять в повітрі.Такі сходи в вузькому коридорі виглядає вельми цікаво.

На відео: основні типи сходів.

Особливості дизайну прихожей зі сходами

Слід враховувати деякі нюанси, коли використовується той чи інший варіант з оформлення приміщення:

 • Стіни, підлога з сходами повинні бути виконані в єдиній кольоровій гамі. Тоді всі вироби будуть гармонійно поєднуватися один з одним.
 • Сходова конструкція – логічне продовження холу. Важливо знайти відповідність між кольором і матеріалом, а також оформленням дверних, віконних прорізів, дзеркал, рам для фото.
 • Важливо приділяти увагу тому, яка форма використовується і для сходів, і для навколишніх предметів. Все має гармоніювати між собою.
 • Вид освітлення підбирається в залежності від того, який обраний дизайн холу і сходів. Світлодіодна точкове підсвічування використовується в сучасних інтер'єрах, а настінне бра – в класичних.
 • Отримання просторого коридору є із застосуванням великих дзеркал. Адже будь-які поверхні, що відбивають візуально збільшують площу.
 • Декоративні ніші з підсвічуванням стануть відмінним оформленням для простору, над яким знаходяться сходові марші.

довгий коридор

Хол і передпокій – два функціональних приміщення, на які має бути розділене простір в цьому випадку. Різні колірні рішення і обробка дозволяють створювати правильне візуальне враження. Допустима установка спеціальних перегородок, оформлення у яких визначається оточуючими елементами.

Непоганий варіант – використання різних підлогових покриттів. Практичні матеріали на зразок лінолеуму або плитки підійдуть для самої передпокої. Для холу рекомендується вибирати більш декоративні рішення – ковролін або паркет, ламінат.

Застосування дзеркальних шаф-купе також допомагає розділити простір прихожей. Статуетки, квіткові вази і сімейні фото стануть непоганими доповненнями.

широкий коридор

Щільний лінолеум або плитка – різновиди покриття, які практично доповнять такий інтер'єр холу зі сходами. Матеріал обробки в приватному будинку повинен бути стійким до впливу вологи і будь-яких забруднень.

Ось лише кілька можливих матеріалів:

 • камінь на штучній основі;
 • декоративні панелі з пластика;
 • миється фарба.

Багаторівневий стеля і покриття для підлоги, різні колірні рішення, комбінація оздоблювальних матеріалів – все це допомагає зробити приміщення холу по-справжньому унікальним. Бажано встановлювати кілька джерел світла, щоб освітлення було рівномірним. Якщо коридор досить просторий, то всередині поміщається і необхідна оригінальні меблі.

Можна також додати декоративні елементи для самих сходів у вигляді кованих огорож, різних фігурних елементів, здатних робити оформлення індивідуальним.

Маленький передпокій

Тут важливо, щоб простір в передпокої було функціональним, практичним. Варто подбати про збереження комфортної, затишної атмосфери, навіть у вузькому приміщенні. Маленький коридор пов'язаний з серйозними експлуатаційними навантаженнями, тому найважливішим вимогою для оздоблювальних матеріалів стає практичність.

Керамічна плитка, щільний лінолеум – підходящі варіанти, здатні прикрасити інтер'єр передпокою зі сходами навіть в невеликому приватному будинку.

Елітні сходи в інтер'єрі прихожей

Елітні сходи мало чим відрізняються від стандартних варіантів. Хіба що використанням тільки високоякісних матеріалів, незвичайних предметів декору. Декоративність стає більш значущим властивістю, ніж практичність. До них додається підсвічування, всілякі ковані, різьблені, витіюваті дерев'яні деталі.

Не варто забувати про протиковзких покриттях або килимках для ступенів, які відмінно доповнять загальне оформлення прихожей зі сходами.

Якщо правильно підійти до вибору сходів для прихожей, то вона може бути одним з найцікавіших предметів в інтер'єрі. Неважливо, елітні це вироби чи ні. Використання килимових доріжок додасть конструкції практичності. Крім того, такі вироби виглядають краще на тлі решти інтер'єру. Залишається тільки правильно вибирати поєднання. У цьому випадку сходи будуть довго радувати як господарів, так і гостей.

100 ідей як організувати простір під сходами (1 відео)

Related posts