Килим на підлогу фото

Килим на підлогу

При вирішенні задачі як вибрати килим на підлогу керуються не тільки практичними міркуваннями, але замислюються і про декоративною складовою значимого елементу інтер'єру. Величезну роль відіграє функціональне призначення кімнати, для якої підбирають покриття для підлоги.

призначення килимів

Найчастіше килим на підлогу призначений для наступних приміщень:

Набагато рідше килими використовують в коридорі або холі, ванною, офісному приміщенні або на сходах. Для їх оформлення призначені інші типи покриттів для підлоги. Якщо килим у вітальню на підлогу більше орієнтований на прикрасу приміщення, то в дитячій або спальні значення має його тепло- і звукоізоляційні характеристики. Заміною традиційним виробам можуть виступити ковролін, мармолеум і інші типи покриттів.

Гармонійна картина інтер'єру складається з багатьох складових, щоб килим зайняв в ній гідне місце, важливо ретельно підійти до вибору. Основні фактори, що впливають на прийняття рішення про придбання:

 • Відповідність характеристик матеріалу, з якого виготовлений килим на підлогу, покладеним на нього функцій.
 • Відповідна довжина ворсу і структура плетіння покриття для підлоги.
 • Правильно підібрані розмір і форма вироби допомагають візуально відкоригувати просторове сприйняття інтер'єру.
 • Стилістика приміщення впливає на вибір кольорової палітри килимового покриття на підлогу.

Оптимально підходить для інтер'єру килим на підлогу в спальню зображений на фото далі:

Характеристика матеріалу за матеріалом виготовлення

Основний критерій поділу всіх матеріалів, що застосовуються для виготовлення килимових покриттів – натуральне або штучне походження волокон. В обох групах вибір великий і залежить від практичного призначення вироби.

Для виробництва килимів з натуральних матеріалів використовують:

 • вовна;
 • бавовна;
 • шовк;
 • бамбук, який призначений для виготовлення циновок.

Найбільшого поширення набули екземпляри з вовни, для цих цілей в основному застосовується овчина. Середній період служби добротного килима на підлогу досягає півстоліття.

Шовковий килим на підлозі зустрічається рідко. Причина криється в невідповідності властивостей матеріалу умовам експлуатації. Основна перешкода для повсюдного використання – відсутність теплоізоляційних якостей і складний догляд. Модель з шовку швидко вигорає на сонці, це ще один тривожний дзвіночок при виборі килима. Але шовкове виріб, безсумнівно, є твором мистецтва і може стати акцентним елементом інтер'єру приміщення.
Бавовняні килими на підлогу знайшли своє застосування у ванній і туалеті, тут особливо цінуються їх влагопоглощающие якості. Здатність бавовни поглинати алергени стала основною причиною впровадження подібних моделей в інтер'єр віталень і дитячих кімнат. Деформація, зовнішня помятость і усадка – ключові негативні моменти при виборі бавовняних килимів.

Натуральні рослинні волокна застосовуються в процесі виготовлення циновок. Бамбуковий килим на підлогу зустрічається в інтер'єрі досить рідко – покриття без ворсу виглядає малопривлекательно і не представляє інтересу з позиції декоративного прикраси кімнати. Винятком можуть стати приміщення, де простежується ідея еко стилю або стоїть завдання створити інтер'єр з етнічними мотивами.

Незважаючи на штучне походження, килим на підлогу з синтетичних волокон часто виграє в суперництві з натуральними виробами. Збереження експлуатаційних властивостей і значне здешевлення продукції – основні переваги вибору. Склад може включати:

За відгуками, килим на підлогу з віскози ідентичний за зовнішнім виглядом шовковим екземплярів. При цьому віскозне покриття на підлогу, в основі яких лежить натуральна целюлоза, не мнуться, не схильні до накопичення статичної електрики, мають достатній запас міцності.Висока зносостійкість вискозного килимового полотна робить його бажаним елементом інтер'єру вітальні.

Високі характеристики має і поліамід. Серед відгуків про синтетичному килимі на підлогу значиться:

 • висока міцність;
 • щільне плетіння;
 • яскраві малюнки і привабливий блиск забезпечують інтер'єру сучасний дизайн;
 • стійкість до розмноження шкідливих мікроорганізмів.

Перераховані якості роблять килим на підлогу з поліаміду універсальним статевим покриттям для будь-якого приміщення.

Кожен з варіантів натуральних і синтетичних килимів мають свою армію прихильників і противників. Одночасне застосування декількох видів волокон – звична практика при виробництві килимових покриттів.

Привабливий килим для кухні на підлогу представлений далі на фото:

Довжина ворсу і структура плетіння

Експлуатаційні властивості килимового виробу багато в чому залежать від довжини ворсу. Якщо стоїть проблема, як вибрати для вітальні килим на підлогу, краще зупинитися на моделях із середнім або коротким ворсом. Длінноворсового покриття хоч і приємно по тактильним відчуттям, вимагає набагато більше зусиль по догляду. Навіть при дбайливому ставленні виріб швидше втратить колишню привабливість, ніж екземпляри для підлоги з більш коротким ворсом. Зразки з довгим ворсом доречні в спальні, де інтенсивність експлуатації набагато нижче, або в інтер'єрі з полірованої меблями, де довгий ворс виступає гідним противагою глянсової поверхні.

Ключове гідність килимів на підлогу з коротким ворсом, які ідеально підходять для інтер'єру вітальні – можливість стелити їх під меблями. Формування вдавлених фрагментів від ніжок виробу не загрожує.

Фактура полотна залежить не тільки від типу волокон і довжини ворсу, але і структури плетіння. Розрізняють такі форми випуску:

 • Саксони. Поверхня килима виконана з крученої стриженої пряжі.
 • Велюровий гладкий.
 • Петлевой. Волокна в цьому випадку можуть бути однаковою або різною довжини.
 • Фризе є скорочення довгі волокна.
 • Розрізані і нерозрізані петельки формують кат-луп.

Міцність килимового полотна багато в чому залежить від щільності виворітного частини. Якщо при згині вироби вона не просвічується, це є свідченням високої якості покриття на підлогу.

Гарний однотонний килим на підлогу демонструє фото нижче:

розміри килимів

Найширший асортимент килимів представлений моделями різної величини. При бажанні можна знайти мініатюрний килимок і величезне полотно на всю кімнату. Вибір залежить від площі приміщення і функцій покриття. Наприклад, інтер'єр просторої вітальні з маленьким килимком перед ТВ панеллю виглядає безглуздо. Більш органічно компактна модель впишеться в малогабаритний зал.

Має значення при визначенні відповідного розміру килима і інші показники. Наприклад, якісний рівень прогріву. У прохолодну кімнату краще підібрати великий килим на підлогу, який буде закривати весь простір, призначене для ходьби. Пол дитячої також бажано повністю закрити килимом. Крім завдання збільшити теплоізоляцію, ви вбережете сусідів знизу від зайвого шуму під час дитячих забав.

При нестачі часу на чистку великого килима, для створення в інтер'єрі затишку можна підібрати на підлогу компактну модель, яка не перемог піддаватися посиленою експлуатації. Додатковий елемент декору відмінно впорається з поставленим завданням, що не доставивши власникам значних клопотів.

На вибір розміру впливає, яке місце в дизайні відводиться килиму на підлозі. Якщо він грає акцентну роль, то варто звернути увагу на невеликі моделі зі строкатою забарвленням. Фоновий килим зазвичай випускають великих розмірів, він може бути однотонний або з орнаментом. Для створення в кімнаті гармонійної атмосфери керуються непорушним правилом дизайну: чим більше килимове покриття, тим менше його роль в інтер'єрі.

Форма килимового полотна на підлогу

Чітких рекомендацій щодо вибору форми килима на підлогу не існує. Наведемо можливі варіанти випуску, які органічно прикрасять інтер'єр:

 • традиційна прямокутна форма;
 • круглий або овальний килим виглядає не менш привабливо;
 • додати інтер'єру оригінальності допоможуть моделі в формі зірки, квітки або з ламаними краями.

Килим на підлогу класичної геометричної форми буде доречний в будь-якому приміщенні, як в маленькій спальні, так і просторій вітальні. Найчастіше вони стоять в дизайні на других ролях і служать для більш ефектного представлення предметів обстановки. Моделі з нерівними краями апріорі виступають акцентним елементом інтер'єру.

Згладжені лінії килима на підлогу навпаки здатні відкоригувати невдалі обриси кімнати: витягнути її в довжину або розширити. Надзвичайно зручні в експлуатації килими на підлогу прямокутної форми із закругленими краями. Кути таких моделей не загортаються.

Існує ще одна закономірність: чим складніше конфігурація, тим простіше забарвлення. І навпаки, барвистий килим на підлогу повинен мати максимально просту форму. Дотримання цього правила допоможе уникнути перевантаження в інтер'єрі.

Овальний килим на підлогу в вітальню представлений на фото далі:

Нюанси вибору кольору

Ще один критерій відбору, для якого не існує чітких правил. Представляємо можливі варіанти оформлення інтер'єру:

 • Згладити тяжкість темного статевого покриття здатний килим світлих відтінків.
 • Полотно вибирають в відтінках, ідентичних основного інтер'єру кімнати, або зупиняються на контрастує виробі.
 • З обережністю прикрашають інтер'єр яскравими килимами. Тут потрібно орієнтуватися на колірний круг і правила комбінування кольорів.
 • Вельми буденно виглядають бордові килими на підлогу, зовнішній вигляд яких занурює в радянське минуле.
 • Свіжо і цікаво в добре освітленій кімнаті буде виглядати синій килим на підлозі.
 • Модель з смужками коригує просторове сприйняття кімнати. Лінії можуть бути прямі або вигнуті.

Перелічити всі варіанти оформлення інтер'єру килимом на підлозі неможливо. Все залежить від навколишнього оточення, освітленості приміщення, його функціонального навантаження.

Останнім аргументом при виборі на підлогу килима виступає стилістичне рішення інтер'єру. Одна справа підібрати виріб в мінімалістичний обстановку, зовсім інший підхід потрібно при оздобленні вітальні з одним з напрямків класицизму, будь то ампір, бароко або кілька екстравагантний шебби шик. Тільки ретельний аналіз усіх складових дасть правильну відповідь при виборі килима на підлогу.

Related posts