Як зробити піддон для душа своїми руками покрокові інструкції з фото і відео

Робимо піддон для душа своїми руками

Розміри типовий ванної кімнати в панельному будинку дозволяють встановити тільки строго певний набір сантехнічних пристроїв. Нерідко власники квартир відмовляються від ванни на користь душової кабіни, отримуючи при цьому деяке вільне місце. Діючі СНиП не забороняють замінювати ванни на душові кабіни, тому ніяких проблем з наглядовими органами в цьому випадку не передбачається. Придбання готової душової кабіни – дорогий захід, до того ж її розміри не завжди підходять до наявного приміщення. Питання вирішується шляхом установки піддону і легких шторок, екранів або дверей, що перешкоджають розбризкуванню води. Це набагато дешевше і дає можливість ефективніше використовувати певне місце в приміщенні. Основний елемент – піддон, придбання якого обходиться набагато дешевше, ніж покупка готової душової кабіни. Багато хто віддає перевагу виготовити піддон для душа своїми руками, отримуючи кабінку потрібної форми і площі. Завдання не найскладніша, але вимагає деяких знань і навичок.

Чи обов'язково робити піддон в душі

Піддон – це підстава душової кабіни. Він складається з майданчика, обмеженої по периметру бортиками, в якій обладнано отвір для зливу води в каналізацію. Без піддону використання душової кабіни неможливо, так як вода буде розтікатися по всьому приміщенню. Конструкція не представляє значну складність, весь сенс полягає в організації відведення використаної води. Для цього необхідно встановити випускну гарнітуру і з'єднати її з каналізаційною трубою. Оскільки для нормального відтоку води необхідно, щоб рівень підлоги піддону був трохи вище, ніж каналізація, то висота всієї споруди є сумою висоти бортів, обсягу випуску (мінімум 12 см), висотою каналізаційної труби над підлогою ванною. При цьому занадто висока конструкція незручна для користування, тому при виготовленні слід оптимальним чином організувати розміри споруди. Перевагою самостійного виготовлення піддону є можливість отримати потрібний розмір і форму, варіантів якої може бути дуже багато.

Душові піддони можуть бути різної конфігурації

Готові зразки також виготовляються в різних конфігураціях і розмірах, але вибрати оптимально підходить до наявних умов набагато важче.

Види душових піддонів

Вибір матеріалу для піддону обумовлений особистими уподобаннями, навичками і фінансовими можливостями власника квартири. Те саме можна сказати і до форми, розмірів споруди. Придбання готового піддону не вирішує всіх проблем повністю, тому, вибираючи оптимальний варіант, слід враховувати витрати на монтаж вироби. У деяких випадках виготовлення піддону «з нуля» обходиться набагато дешевше і виконується простіше, ніж установка купленого фабричного зразка. Розглянемо найпоширеніші варіанти душових піддонів:

Акрилові піддони мають масу переваг – вони привабливі зовні, мають гладку поверхню, ідеальні лінії і обриси. Акрил практично не шумить при падінні потоків води, не холодить ноги, він завжди здається досить теплим.

Одним з премущества акрилу є його звукоізоляція

Недоліками матеріалу є висока еластичність, яка вимагає монтажу надійної і міцної опорної конструкції, і досить висока ціна. Неграмотна установка акрилового піддону може стати причиною деформації і руйнування корпусу.

Сталевий піддон досить міцний, але без опорної конструкції користуватися ним не можна. Він може бути різних форм і розмірів, лінії гладкі, ніяких шорсткостей або нерівностей немає. Сталевий піддон гуркоче під струменями води, тому при монтажі необхідно встановлювати шумоизолирующую прокладку.Основною його перевагою можна назвати низьку вартість в поєднанні з привабливим зовнішнім виглядом.

При установці сталевого піддону обов'язково потрібно робити шумоізоляцію

Недоліком є ​​необхідність акуратно обходитися з поверхнею – відкололася емаль оголить сталь, через що почнеться процес корозії. Як варіант, можна використовувати виріб з нержавіючої сталі, більш стійкою до механічних впливів.

Чавунний піддон нагадує знайому всім чавунну ванну – він масивний, добротно і солідно виглядає, має велику вагу. Ідеальних ліній поверхні у чавунних піддонів практично не буває, але шар емалі дозволяє істотно вирівняти лицьову сторону виробу.

Чавунні піддони важкі і масивні, але при цьому тендітні

Недоліком чавунних зразків є крихкість, велику вагу і відносно високі ціни. Основна перевага – поверхня довго тримає тепло, не гуркоче при падінні потоку води.

керамічні

Кераміка (сантехнічний фаянс) – випробуваний і перевірений матеріал для ванної кімнати. Він стійкий до дії вологи, має привабливий зовнішній вигляд, ідеальні лінії і гладку поверхню.

Під керамічні піддони потрібно робити хорошу основу

Основним недоліком можна назвати високу вартість виробу. Крім того, керамічні вироби потребують надійної основі, так як несуча здатність матеріалу обмежена, наявність деяких вад у масиві може стати причиною руйнування піддону. Гострі краї фаянсових уламків надзвичайно травмонебезпечні, тому монтаж слід проводити ретельно і акуратно.

З штучного каменю

Піддони з штучного каменю – відносно недавно з'явився варіант оформлення душової кабіни. Використовуються литтєвий мармур, онікс, граніт або інші варіанти виготовлення. Готовий піддон відрізняється холодною поверхнею, він твердий і дуже довговічний.

Піддони з штучного каменю прослужать набагато довше сталевих, акрилових або пластикових

Термін служби виробу перевищує 25 років, залишаючи далеко позаду навіть чавунні зразки. Вони мають солідну зовнішність, не шумлять, прекрасно поєднуються з будь-яким інтер'єром ванної кімнати. До недоліків можна віднести відносно високу вартість піддонів, особливо великих розмірів.

Бетонний піддон виготовляється методом відливання в заздалегідь виготовлену опалубку. Такий варіант відноситься до повністю саморобним зразкам, на відміну від розглянутих вище. Бетон – універсальний матеріал, що дозволяє створювати вироби будь-яких форм і розмірів. Виготовлення бетонного піддону обійдеться недорого, основні витрати йдуть на придбання цементу. Недоліком є ​​неможливість використовувати його без фінішної обробки, так як матеріал вбирає воду і здатний просочитися нею наскрізь.

Монтаж бетонного піддону обійдеться недорого

Для виготовлення такого піддону потрібно деякий навик, робота досить брудна і вимагає часу на застигання матеріалу.

із цегли

Цей варіант є оптимальним при самостійному виготовленні. Червоний керамічна цегла не боїться впливу вологи, а укладання проста і не вимагає наявності високої кваліфікації. Кількість матеріалу невелика, вся задача зводиться до створення відводу для води і забезпечення герметичності споруди.

Цегла не боїться вологи, а монтаж піддону простий

Витрати на створення невеликі, час виготовлення значно менше, ніж при заливці бетонної піддону. До недоліків можна віднести необхідність фінішної обробки.

з пластика

Самостійне виготовлення пластикових виробів неможливо, але обробка готового підстави з бетону або цегли – простий і доступний варіант. Перевагою є герметичність матеріалу, який при грамотній установці здатний утворити абсолютну перешкоду для води.

Пластик – один з простих і доступних матеріалів

Використовується АВС пластик або подібний до нього оздоблювальний матеріал, стійкий до впливу вологи і дозволяє легку обробку, різання і з'єднання.

З керамічної плитки

Керамічна плитка є оздоблювальним матеріалом. Вона не здатна служити підставою для піддону, але може стати відмінним фінішним покриттям. Матеріал має великий вибір кольору, форми і розміру, що дозволяє створити піддон, що гармонійно поєднується з основною обробкою ванної кімнати.

Плитка частіше використовується в якості фінішного оздоблювального матерала

Витрати на придбання та укладання відносно невеликі, враховуючи невеликі розміри піддону. Укладання вимагає вміння, але значною складності не представляє і доступна всім бажаючим.

Правильний догляд за душової кабіни є гарантією її довгої служби. Відповісти на питання, які кошти використовувати для миття, допоможе дана стаття: https://aqua-rmnt.com/santehnika/vanna/kak-uxazhivat-za-dushevoj-kabinoj.html

Як зробити піддон своїми руками

Виготовлення чаші не представляє особливої ​​складності. Треба виготовити майданчик, обладнану отвором для зливу води і обнесений по краях бортиком. При цьому використання різних матеріалів в деякій мірі змінює технологію монтажу. Розглянемо порядок виготовлення піддону для душа своїми руками:

Керамічна плитка укладається на готове підставу. Для цього потрібно мати готовий піддон з цегли або бетону, з обладнаної зливний системою і бортиками. Плитка є фінішним покриттям, що дозволяє отримати привабливий зовні і непроникний для води піддон. Найбільш поширеним варіантом є дрібна плитка на сітці – мозаїка. Вона дозволяє обробляти напівкруглі борту, утворити невеликий скат підстави до випуску для кращого стоку води.

Технологія монтажу плитки нічим не відрізняється від загальноприйнятої. Використовується стандартний плитковий клей, який наноситься на поверхню підстави, після чого укладається плитка. Починати слід з днища піддону, після чого відбуваються бортики, починаючи з внутрішньої сторони. При укладанні треба враховувати специфіку використання піддону і не залишати відкритих крайок матеріалу. Після укладання всі шви затираються спеціальним водостійким складом, яких є багато в продажу.

Грамотно підключений сифон для душової кабіни є гарантією тривалого функціонування системи. З інструкцією по монтажу зливу можна ознайомитися тут: https://aqua-rmnt.com/santehnika/vanna/sifon-sliv-dlya-dushevoj-kabiny.html

із цегли

Виготовлення піддону з цегли проводиться поетапно:

 1. Монтується система зливу води – відведення на каналізаційну трубу і підключення зливний гарнітури (випуску). Це необхідно, щоб не помилитися з висотою піддону.
 2. Будуються бортики. Їх висота вибирається таким чином, щоб вийшла достатня піднесення щодо днища піддону.
 3. З одного боку бортика біля стіни робиться ревізійне отвір, щоб була можливість доступу до випускний гарнітурі при необхідності.
 4. Усередині бортів укладається гідроізоляційне полотно. Можуть бути використані різні варіанти, від руберойду до більш сучасних рулонних матеріалів. Необхідно забезпечити герметичність полотна, укладання проводиться з напуском на бортики.
 5. Встановлюються опорні стовпчики з цегли. Як варіант, цеглою заповнюється вся внутрішня порожнину. Необхідно стежити за становищем зливної труби, щоб не порушити її цілісність.
 6. Поверх шару цегли укладається армована сітка і заливається шар стяжки. Зливний отвір затикається дерев'яною пробкою або іншим способом, щоб в нього не потрапив бетон.
 7. Проводиться фінішна обробка.

Згодом дивертор для змішувача починає барахлити. Порядок заміни даного пристрою детально вивчений в наступному матеріалі: https://aqua-rmnt.com/santehnika/kran/kak-razobrat-divertor-smesitelya.html

Відео: монтаж душового піддону з цегли та бетону

Піддон з цегли робиться за 1 день і вимагає самих мінімальних витрат на виготовлення, тому такий спосіб є найбільш поширеним серед користувачів.

Як залити з бетону

Бетонний варіант конструкції вимагає створення опалубки. Для неї можна використовувати дошки, шматки фанери або ДСП, інші листові матеріали. Необхідно приєднати до каналізаційної труби відведення і встановити на нього випускну гарнітуру. Потім вони фіксуються в нерухомому стані між планками опорної конструкції, яку найпростіше виготовити з деревини. Основне завдання – забезпечити положення відведення і зливного отвору трохи вище каналізаційної труби, інакше або вийде занадто високий піддон, або вода не буде йти з піддону. Величина ухилу відводу по відношенню до каналізації становить близько 3 ° або трохи більше. В товщу стяжки днища рекомендується укласти водяна тепла підлога, який збільшить комфорт і запобіжить простудні захворювання. Оптимальний варіант – підключити його до душового шлангу, так можна заощадити воду і забезпечити найкращу температуру підстави.

 1. Встановлюється відведення для каналізації і випускного отвору.
 2. Монтується опалубка для бортиків. Їх висоту слід робити з урахуванням положення зливного отвору. Товщина не повинна бути занадто великою, щоб заощадити простір ванної кімнати, але і не дуже маленькою, щоб забезпечити міцність і надійність піддону. Усередині бортів укладається армована сітка, яка збільшує міцність конструкції.
 3. Заливаються бортики і витримуються для повного застигання.
 4. Демонтується опалубка, укладається гідроізоляція всередину піддону.
 5. Укладаються труби теплої підлоги і приєднуються до змішувача (регулятору).
 6. Заливається днище вироби. Товщина шару повинна відповідати положенням випускного отвору з урахуванням фінішної обробки.
 7. Після застигання днища проводиться обробка відливання плиткою або іншими матеріалами за бажанням власника.

Існує варіант, при якому заливка всієї конструкції проводиться за один раз. Він економить час, але має велику складність і високу можливість здійснення помилок. Рекомендується витратити на один-два дні більше, але забезпечити якість і надійність виконання робіт.

Відео: монтаж бетонного піддону

Установка акрилового піддону

Акрилові вироби зазвичай комплектуються опорними конструкціями, які забезпечують міцність і стійкість споруди до механічних навантажень. Перед початком робіт необхідно уважно вивчити інструкцію з монтажу, в якій детально викладено порядок дій. Це допоможе уникнути помилок і виконати всі дії в потрібній послідовності. Якщо пристрій не комплектується опорною конструкцією, як це буває в деяких дешевих моделях, її доведеться виготовити самостійно, що потребує часу і навичок.

 • Для складання чаша перевертається зворотною стороною вгору. Встановлюється каркас, до якого приєднуються ніжки. Зазвичай їх від 3 до 5.
 • Приєднується зливна система. Патрубок відводу встановлюється через перехідник, який треба промазати клеєм для виключення можливості протікання.
 • Піддон встановлюється на підлогу, проводиться регулювання висоти ніжок. На бортик кладуть будівельний рівень, по ньому налаштовують положення вироби, обертаючи ніжки в ту чи іншу сторону. В результаті повинна бути забезпечена повна стійкість, горизонтальне положення.
 • Положення перевіряється за всіма бортикам.
 • Для збільшення надійності, а також герметизації всіх елементів простір під виробом рекомендується заповнити монтажною піною.
 • Експлуатацію можна починати через 6-10 годин, необхідних для кристалізації піни або клейових складів, використаних при складанні.

Відео: монтаж піддону з акрилу

Піддон для душа допомагає заощадити велику кількість грошей, простору ванної кімнати.Монтаж вироби своїми руками дозволить одержати найбільш підходящий для власника результат, забезпечити оптимальні розміри, конфігурацію. Всі роботи можна виконувати у зручний для себе або членів сім'ї час, не підлаштовуючи свій режим до розкладу запрошених фахівців. Якість або експлуатаційні параметри залежать від ретельності виконання робіт, акуратності власника.

Related posts