Як залити фундамент під будинок своїми руками

Як залити фундамент під будинок своїми руками – методика + відео

В індивідуальному житловому будівництві найбільшого поширення набули стрічкові фундаменти, оскільки вони ідеально виконують свої функції практично на всіх типах ґрунту, не надто складні для самостійної заливки, а також порівняно недорогі. Інший поширений тип – пальові фундаменти, що використовуються на рухомих грунтах. А найпершим етапом облаштування подібних фундаментів стане точний розрахунок необхідної кількості будівельних матеріалів, їх закупівля і доставка до місця будівництва. При цьому буде розумним відразу придбати весь обсяг будматеріалів, щоб не відволікатися на додаткові закупівлі під час проведення робіт і встигнути виконати всі роботи за один теплий сезон.

Безпосередньо на будівельному майданчику для початку варто розмітити територію, тобто позначити межі майбутнього фундаменту. Виробляти розмітку потрібно з урахуванням всіх факторів: займаної площі майбутнього будинку, його маси, рельєфу земельної ділянки рівня грунтових вод і т.п. Для цього по периметру будівлі і вздовж кордонів внутрішніх вкопуються кілочки, між якими паралельними лініями натягується мотузка. Перевірити точність дотримання взаємної перпендикулярності всіх смуг розмітки можна шляхом порівняння діагоналей між кутами траншеї. Якщо вони рівні, то всі кути є прямими.

Копаємо траншею для заливки фундаменту

Другим етапом стане викопування траншеї для стрічкового фундаменту або буріння свердловин для пальового. У траншею в подальшому буде залитий стрічковий фундамент, а в свердловини встановлені палі, тому на акуратність даних операцій слід звернути особливу увагу. Зокрема, стіни траншеї повинні бути укріплені дошками, що утворюють собою опалубку фундаменту. Замість дощок цілком можливо використовувати і будь-який інший відповідний матеріал, проте дерев'яні дошки вигідні своєю міцністю, невисокою вартістю і легкістю роботи з ними. Дно траншеї повинно знаходитися нижче глибини промерзання грунту. Мінімальна різниця між цими рівнями становить 20-30 см. Глибина свердловин залежить від щільності ґрунту і зазвичай становить близько двох метрів.

При заливці стрічкового фундаменту потрібно також створення піщаної подушки на дні траншеї. Робиться це насипання шару піску з подальшою його проливкой водою і трамбуванням. Товщина піщаної подушки залежить від такої характеристики грунту, як пученіє. Поверх піску обов'язково укладається шар стрічкового гідроізоляційного матеріалу.

армування

Оскільки будівля створює значне навантаження на стрічковий фундамент, то проста заливка в траншею цементної суміші не здатна забезпечити створення бетонної основи необхідної міцності. Щоб фундамент не руйнувався під дією сил стиснення, в його конструкцію слід включити армуючі матеріали.

Армування фундаменту палі складається у веденні перед заливкою бетону декількох прутів металевої арматури. Для фундаменту стрічкового потрібно більш складна просторова конструкція, що складається з розміщених в траншеї вертикальних і металевих прутів металевої арматури. Відстань між сусідніми (паралельними) прутами не повинно перевищувати 40 см. Щоб армирующие прути не змінили орієнтації в просторі, їх слід зв'язати сталевим дротом або прихопити електрозварюванням.

заливка бетону

Бетонний розчин повинен бути виготовлений безпосередньо перед його заливкою. Якщо було вирішено придбати готовий розчин, то в цьому випадку він буде доставлений в бетономішалці вже в готовому до використання вигляді. Для самостійного виготовлення розчину варто задуматися про завчасну купівлю або оренду пересувний компактної бетономішалки, щоб мати можливість приготувати бетон безпосередньо на ділянці будівництва. Стандартними пропорціями бетонного розчину вважаються такі, коли на одну частину цементу беруть приблизно три частини очищеного від сміття піску і п'ять частин щебеню середнього розміру.

Заливка повинна відбуватися рівномірно по всьому периметру стрічкового фундаменту або окружності навколо палі в свердловині.При цьому слід стежити, щоб в свердловині або траншеї не утворювалося пустот. Крім того, по завершенні заливки бетонний розчин повинен бути додатково утрамбований за допомогою віброплити або іншого пристосування аналогічного призначення.

Після заливки фундаменту бетону буде потрібно певний час для набору міцності, тому відразу ж приступати до зведення стін будинку абсолютно неприпустимо. Період очікування багато в чому залежить від температури навколишнього середовища, але в літній період бетон набирає марочну міцність приблизно за чотири тижні.

Відео – як залити фундамент під будинок своїми руками

Related posts