Електрична тепла підлога своїми руками монтаж з ВІДЕО

Електрична тепла підлога своїми руками

Зробити електричну теплу підлогу своїми руками – цілком здійсненне завдання практично для будь-якого домашнього майстра. У цій статті ви знайдете докладну інструкцію по вибору, розрахунку і самостійного монтажу з відео матеріалами.

Про те, що тепла підлога покращує комфорт в будинку, багато хто знає не з чуток. Але мало хто знає про те, як правильно його зробити своїми руками. У цій статті ми поговоримо про кабельне теплом поле, ви довідаєтеся не тільки, як його вибрати, а й секрети майстрів, що стосуються розрахунків, монтажу і введення спеціального обладнання. Ми допоможемо вам зробити монтаж теплої підлоги у ванній самостійно!

Види кабельного теплої підлоги

Виробники пропонують кілька варіантів кабельного статі. Це може бути кабель на котушці, мати або секції. При цьому мати можна класти на стару підлогу, без стяжки і під будь-яке покриття. Якщо ж підігрів виконаний у вигляді секцій, то такий варіант краще використовувати в стягуванні. Ідеальним статевим покриттям для цієї системи є кахель, керамограніт. Який краще підійде саме вам – залежить ще і від знань в області електротехніки. Найбільш вдалим рішенням стануть мати або секції. У цьому випадку виробник сам розраховує максимальну довжину кабелю, його крок і потужність. Якщо ж говорити про котушковий варіанті, то тут потрібно знання формул і навички електрика.

Крім варіантів виконання, кабельний підлогу можна розділити на резистивний і саморегулюючий. Чим вони один від одного відрізняються – розглянемо нижче.

резистивний кабель

Складається з жив, які мають високий опір (ніхром, латунь, мідь). Кількість жил зазвичай одна або дві. Основний недолік цієї системи в тому, що тепловіддача постійна. Іноді відбувається перегрів окремих ділянок, що негативно позначається як на терміні служби кабелю, так і на надійності обігріву.

Саморегулюючий кабель

У народі цю систему називають «розумний кабель». Таку назву цілком зрозуміло, якщо розглянути принцип дії. Кабель реагує на температуру навколишнього середовища. Наприклад, при зниженні температури, відбувається стиснення жив посередині, як наслідок – підвищується сила струму і виділяється додаткове тепло. При підвищенні температури реакція зворотна. Коштує такий кабель набагато дорожче резистивного, але і термін служби у нього набагато вище.

Потужність кабельного статі

Виробники постачають на ринок матеріал різної потужності, від 100 Вт, до 250-300 Вт. Для різних приміщень доцільно купувати кабель наступної потужності:

 • житлові кімнати, кухня, передпокій – 100 Вт;
 • ванна кімната і туалет – 150 Вт;
 • балкон або лоджія – 200 Вт.

Як можна бачити, в житлових кімнатах, споживання електроенергії на 1 кв.м. можна порівняти з включеною лампочкою.

Як розрахувати довжину кабелю і його потужність?

Перед тим як йти в магазин, потрібно скласти докладний план приміщення, на якому вказати вбудовується або корпусні меблі, сантехніку і побутову техніку (все те, що не буде переставлятися надалі). Справа в тому, що більшість систем обігріву підлоги вимагають наявності вільної площі підлоги, щоб не ускладнювати тепловіддачу. Крім того, обігрів непотрібної площі (наприклад, під ванною), призведе до непотрібного перевитрати електроенергії.

Тепер потрібно розрахувати площу підлоги, яка буде обігріватися. Для цього потрібно довжину приміщення помножити на ширину і від отриманого результату відняти ту площу, яку займуть меблі та побутові прилади.

Площа обігрівається підлоги нам відома, можна обчислити потрібну нам загальну потужність кабелю. Множимо площа на потужність 1 кв. м. кабельного статі. Наприклад, площа кімнати 20 м2, а потужність електричного мату – 150 Вт. Виконавши множення – отримуємо результат 3 КВт. До речі, це ж значення потрібно враховувати і при покупці терморегулятора.

Якщо мова йде про котушковий кабелі, то розрахунки набагато складніше. Справа в тому, що потрібно враховувати довжину кабелю, його питому потужність, крок витків і інші показники. Краще довіритися фахівцеві, наприклад, консультанту в магазині.

Що потрібно для монтажу кабелю?

Як правило, в комплект електричної теплої підлоги входить сам кабель, армована сітка і гофрована трубка для прокладки електропроводки. Деякі виробники до комплектації додають і регулятор температури, але найчастіше його потрібно купувати окремо, відповідно до вашої квадратурою і потужністю статі. Додатково буде потрібно:

 1. Ізоляція. Найкраще купувати не з ПВХ матеріалу, а тканинну;
 2. Підкладка або теплоізоляція;
 3. Електропровід, з перетином жили від 1,5 до 2 мм, в залежності від потужності статі.

вибір теплоізоляції

На сьогоднішній день питання про те, чи потрібен утеплювач під електричний тепла підлога, є найактуальнішим. Є як прихильники, так і противники утеплювача. Справді, кабельний підлогу може функціонувати і без утеплювача. Крім того, це дозволить уникнути зниження висоти приміщення. З іншого боку, незалежно від матеріалу основи підлоги, він буде поглинати тепло. Наочний приклад: тепловтрати при відсутності підкладки складають близько 30%, Якщо ж використовується теплоізоляція товщиною 40 мм, то втрати тепла значно менше, всього 9%. Необхідність у використанні утеплювача очевидна. Який краще вибрати? Позначимо основні вимоги до цього матеріалу:

 1. Товщина залежить від приміщення. Для кімнат, які розташовані в підвальних приміщеннях, потрібен матеріал товщиною 4 см. В квартирі, починаючи від другого поверху, а також в приватному будинку, досить 2 см товщини;
 2. Термостійкість. Матеріал повинен витримувати температуру до 100 0 С;
 3. Здатність відображати тепло. Для цього потрібна металізована поверхня. Важливо: фольгу краще не використовувати, вона швидко руйнується. Можна використовувати і звичайний утеплювач, але зверху постелити відображає плівку.

Що стосується виду теплоізоляції, то підійдуть як рулони, так і плити. Головне, щоб вищевикладені умови дотримувалися.

Монтаж електричної теплої підлоги

Щоб підігрів підлоги служив якомога довше, а монтаж проходив без помилок, дотримуйтесь наступну покрокову інструкцію:

Установка монтажної стрічки. Відстань між смугами близько метра. Таке пристосування полегшить фіксацію кабелю. Якщо використовуються секції або мати, то цей пункт можна пропустити. Дивіться відео щоб більш наочно розуміти про що мова.

Попереднє тестування кабелю. Для цього потрібно виміряти мультиметром опір кабелю і порівняти дані з тими, які вказані в супровідній документації. Допускається різниця в значеннях, але не більше 10%.

Монтаж системи опалення. Укладання кабелю потрібно проводити на відстані 5-10 см від стін. Довжина кроку (відстань між кабелем) обчислюється таким чином: площа обігрівається підлоги множиться на 100, отримане число потрібно поділити на довжину кабелю. Як правило, довжина кроку варіюється від 8 до 15 см. На цьому етапі важливо не перегинати кабель, для цього потрібно дотримуватися радіус вигину (не менше 5 см). Важливо: якщо кабель має одну жилу, то його кінець повинен бути максимально близький до початку (підключається і початок, і кінець до однієї лінії). Двожильний кабель підключається до мережі з одного кінця.

Закріпити сенсорний датчик температури. Його встановлюють на рівній відстані від секцій, і не ближче, ніж півметра від заокруглення кабелю. Підключення датчика, як і він сам, краще розташувати в гофрованої трубці (так буде легше його замінити, в разі виходу з ладу). На цьому ж етапі проводиться монтаж коробки для регулятора температури в стіну, штроблення каналів для укладання електропроводки, підключення обігріву до мережі.

Контрольний замір опору системи обігріву.Якщо значення не змінилися, можна проводити пробне включення теплої підлоги, мінімум на 12 годин. Це дозволить переконатися в працездатності і відсутності дефектів монтажу.

Якщо тестування пройшло успішно, можна приступати до заливання бетонної стяжки. Для неї використовується цемент марки від М-300, в пропорції з піском 1: 3. Товщина стяжки приблизно 15-20 см. Якщо більше – знизиться температура поверхні підлоги, а при меншому значенні з'являється ризик руйнування стяжки від нагрівання.

Час повного застигання і висихання бетону близько 4х тижнів. Раніше цього терміну включати підігрів категорично заборонено.

Монтаж кабелю під дерев'яною підлогою

За своєю суттю, пристрій такого обігріву майже не відрізняється від укладання кабелю під бетонну стяжку. Однак, є деякі нюанси:

 • місця перетину кабелю і дерев'яних лаг потрібно захистити від надмірного перегріву. Для цього можна скористатися фольгою;
 • товщина дощок для підлоги не повинна перевищувати 3 см;
 • для забезпечення безпеки необхідно підключити додатково УЗО (пристрій захисного відключення). У разі значного перегріву жили або короткого замикання, воно знеструмить проблемну ділянку.

Укладання кабелю без стяжки

Таке рішення прийнятно в приміщеннях з низькою стелею і в разі, якщо зверху буде укладатися кахельна плитка або керамограніт. Для цього варіанту пристрою теплої підлоги ідеально підходять секції або мати. А ось кабель в котушках використовуватися не рекомендується. Технологія монтажу не відрізняється від пристрою кабельного статі з бетонною стяжкою. Єдиний виняток – монтажну сітку можна не використовувати.

Час між закінченням укладання плитки і першим запуском системи електричної теплої підлоги не повинно бути менше місяця.

Додаткове обладнання

Інформацію про те, як вибрати терморегулятор по потужності, можна знайти відповідній статті нашого сайту. Про всяк випадок нагадаємо: потрібно помножити потужність кабелю на опалювальну площу статі. А ось якщо говорити про вид цього пристрою, то краще купувати електронне, з можливістю програмування. В цьому випадку можна значно заощадити на електроенергії, виставивши відключення теплої підлоги в той час, коли вас немає вдома.

Потрібно підключити всі дроти до терморегулятора згідно з інструкцією

Крім регулятора температури, незайвим буде придбати і УЗО. А в разі, якщо використовується кілька секцій кабелю (в приміщеннях зі складною плануванням), то для кожного терморегулятора встановити окремий автоматичний вимикач.

Не допускайте поширених помилок!

 1. Категорично заборонено підключати кабельний підлогу безпосередньо до розетки.
 2. Резистивний кабель не можна скорочувати або намагатися наростити.
 3. Підключення додаткового обладнання повинен проводити фахівець.
 4. Якщо кабель розташований на металевій сітці, то її необхідно заземлити.
 5. Будь-які роботи з укладання кабелю повинні бути виконані в суворій відповідності до вказівок інструкції від виробника.

При дотриманні наших рекомендацій, а також вимог виробника, електричний кабельний підлогу буде служити тривалий час, і радувати вас теплом.

Related posts